Литиева батерия Pytes 5.12 kWh LifePo4 - BMS
Производител: | Pytes |
Модел: | Pytes 5.12 kwh |
- 3,300.00лв. 4,280.00лв. -23%
Производител: | Pytes |
Модел: | Pytes 5.12 kwh |
Afore България представя: Литиева батерия Pytes 5.12kWh LifePo4 - BMS
Официален вносител на марката
Списък на съвместими инвертори - PDF
Съхранявайте излишната енергия, генерирана от слънчевите панели, и я използвайте, когато е необходимо.
Осигурете аварийно захранване по време на прекъсвания на мрежата.
Зареждайте батерията по време на непиковия период и разреждайте батерията по време на пиковия период.
Измервайте, наблюдавайте и управлявайте системата в реално време. Увеличете максимално живота на системата чрез интелигентни алгоритми.
Създадена в Шанхай през октомври 2001 г., PYTES стартира своя бизнес. С годините на динамично развитие, PYTES създаде няколко производствени бази и търговски центрове в страната в Шанхай, Шандонг, Дзянсу и в чужбина във Виетнам, САЩ и Холандия, покривайки множество области, включително система за съхранение на слънчева енергия, пакети за двуколесни, цилиндрични батерии, и други свързани с батериите изследвания, проектиране, производство, продажби и обслужване.
PYTES в момента има общи активи над 155 милиона щатски долара, 110 000 квадратни метра площ на завода и 300 служители. Приходите от продажби на корпорацията продължават да растат и достигат 150 милиона долара през 2020 г. PYTES последователно се стреми да бъде експерт по батерии в индустрията и да допринесе за обществото с непрекъсната бизнес операция.
Базирайки се на философията на компанията „Фокус, иновации, прагматизъм, сътрудничество“, PYTES се стреми да бъде водеща марка акумулатори, като предлага висококачествени продукти, които отговарят на пазара и изискванията на клиентите, и предоставя на клиентите по целия свят модерна зелена енергия решения.
Преди да закупите литиева батерия Pytes 5.12 kWh LifePo4 – BM, може да ви бъде полезно да се запознаете с устройството и принципа на работа на този тип акумулатори. Принципът на работа на въпросния вид устройства е базиран на взаимодействието на литиеви йони с метални молекули, които са допълнителни компоненти.
Литиевите батерии имат възможност за бързо зареждане, като същевременно имат голям обем на капацитета. Батериите от този тип са устройства с малък размер и ниско тегло. Тези батерии работят с тесен диапазон от напрежение. Един от основните недостатъци на устройствата е постепенното намаляване на обема на контейнера, което не зависи от спазването на правилата за работа.
Идеалната батерия като източник на съхранение на енергия трябва да отговаря на три ключови параметъра: ниска цена, издръжливост и висока енергийна плътност. Изследователят от Тексаския университет Джон Гуденафон предложи през 1996 г. използването на литиево-железен фосфат като катод за литиеви батерии.
Тестовете показват, че литиево-железният фосфат, който е сравнително евтин за производство, има висока термична стабилност, добра производителност и минимално ниво на токсичност. Проблемът с ниската електрическа проводимост беше решен чрез покриване на частиците Lifepo4 със слой от проводими материали (алуминий, манган или титан).
Впоследствие технологията за производство на литиево-железни фосфатни батерии е разработена от група учени от Масачузетския технологичен институт, ръководени от професор Jiang Ye-Ming. Принципът на работа на батериите Lifepo4 SA150 12.8V 50A и Lifepo4 SA180 12.8V 100A се основава на взаимодействието на литиев ферум фосфат с въглерод, което позволява постигане на висока енергийна плътност.
Литиевата батерия Lifepo4 издържа до 7000 цикъла на заряд/разряд, поддържайки стабилно разрядно напрежение. По време на разреждане батерията поддържа стабилно номиналното напрежение, посочено в техническите спецификации. Батерия, която е 60% разредена, ще има същото напрежение като напълно заредена. След като батерията се разреди, напрежението рязко пада.